Založ si blog

Približujúce sa svetlo

Na Zem sa čoraz viac približuje Božie svetlo, ktoré si postupne hľadá cestu do každého kúta, do každej duše. Toto svetlo sa k Zemi približuje už dlhý čas a je tu na to, aby nám pomohlo v duchovnom vzostupe, prinieslo mier a spásu a jednoducho presvetlilo tento temnotu uctievajúci svet. Je to veľký vzostup ľudstva a veľa prebudených duší o ňom vie a očakáva ho. Tento vzostup sa však nedeje sám od seba na základe pravidelného vesmírneho cyklu, ale je to Božia milosť pre nás. Keď sa ľudstvo odklonilo od svetla a nepomohli žiadne pomoci cez rôznych vyslancov, v Božej ríši sa začal pripravovať vyslanec ako najvyššia, ale zároveň posledná pomoc ľudstvu. Tento vyslanec je samotný Duch Svätý a kvôli tejto úlohe musel preputovať všetky úrovne stvorenia. Nakoniec po preputovaní všetkých úrovní príde aj do našej z pohľadu stvorenia malej časti hrubohmotného sveta. S tým ako sa postupne približuje cez všetky „oddelenia“ mimohmotného sveta prináša so sebou toto obrovské svetlo, pretože to svetlo predstavuje on sám.

Musíme si však niečo dôležité o tomto svetle uvedomiť.

Toto Svetlo nie je ako jemné pohladenie slnečných lúčov, ale v prvom rade sa prejavuje ako tlak, pretože toto Svetlo od nás niečo požaduje! Preto sa toto obdobie nazýva Boží súd. Je to čas zúčtovania a každého z nás toto Svetlo súdi. Toto Svetlo na nás teda vyvíja tlak a to sa môže prejavovať buď pozitívne alebo negatívne vzhľadom na zachvievanie. Pokiaľ sa niečo zachvieva vo Svetle, podporí to a pozdvihne ešte vyššie, no to temné prinúti sa odhaliť a nakoniec sa toto temné pod zosilujúcim sa tlakom zničí samo v sebe. Môžeme teda povedať, že toto Svetlo prináša každému to, čo si zaslúži podľa zákona čo človek zaseje to aj zožne. Všetko svetlé vystúpi do popredia a všetko temné a ničivé zanikne. Čo sa týka ľudí, je tu jedna kategória ľudí, ktorí nestoja na temnej strane, ale ani na tej svetlej. Sú to ľudia ľahkovážni a títo budú tlak Svetla pociťovať najviac, pretože ich bude nútiť prebrať sa z duchovného spánku. To či ich toto svetlo zničí alebo pozdvihne záleží len od nich samých. Kto sa však rozhodne zostať v duchovnej agónii, ten bude z pohľadu Svetla hodný toľko ako človek temný! Teraz jednoducho nie je možnosť nezaujímať sa, je to buď alebo. Boh čakal a pomáhal nám dosť, teraz je čas ukázať ako sme hospodárili s nám zvereným bytím. 

Pod tlakom Svetla vychádza na povrch všetko skryté, aby sa to odhalilo a súdilo. Zároveň so sebou prináša rozuzlenie karmy, ktorú sme si na seba uvalili. Toto Svetlo nás nakoniec pozdvihne nahor, no predtým musí vykynožiť všetko temné. Pred budovaním nového musí padnúť staré. Nová stavba nemôže byť v tomto prípade vybudovaná na starých základoch. To znamená, že s približujúcim sa Svetlom nebude hneď všetko viditeľne krajšie, ale bude to čoraz ťažšie. Keďže sme okolo seba a vlastne okolo celej Zeme vytvorili príliš temné prostredie, nepôjde to vyčistiť bez následkov. Tento text vznikol práve za účelom toho, aby poukázal na to, že tu nebudeme behom pár mesiacov všetci žiť v láske a harmónií, očistení a bez akýchkoľvek problémov. Tie problémy sa naopak začnú kopiť. Ide o globálne hľadisko, no rovnako aj o osobný život. Budú viac eskalovať vzťahy, a bude to burcovať s vnútrom každého človeka. Pribudnú choroby a úmrtia a pribudnú tiež prírodné katastrofy, ktoré sú predzvesťou záverečnej fázy očisty.

Človek pokrivil všetko čo sa dalo, takmer každý názor a pohľad na život sme si prispôsobili vlastným predstavám, a preto bude veľmi náročné vyčistiť všetky omyly ľudského zmýšľania. Prechádzame totiž do nového veku ľudstva a to znamená, že ako sa veci musia zmeniť na makro úrovni, tak sa musia zmeniť práve na úrovni jednotlivcov. Musia sa zaceliť všetky štrbiny, cez ktoré by sa temnota mohla šíriť. A že tých štrbín a dokonca kráterov je požehnane. A kde je temnota zakorenená príliš na to, aby sa jej bol dotyčný ochotný vzdať, tam musí temnota zaniknúť aj s jej živiteľom. Tak fungujú železné Božie zákony, ktoré sa nedajú obísť a vyprosiť si v tomto bode ďalšiu šancu. Z Božieho trónu bolo povedané dosť! A toto dosť sa v našej hmotnej realite prejaví ako určitý bod/úsek, v ktorom pokiaľ sa vnútorne nevzchopíme a nevytvoríme v sebe priestor pre svetlo, budeme z pohľadu svetla súdení ako temní.

Mnohí z nás si namýšľajú ako vyspelí sme, lenže nie je to tak. Sme vyspelí iba rozumovo, duchovne sme však mŕtvi. Práve od našej duchovnej zrelosti bude závisieť to ako sa budú veci vyvíjať a na koľko hladko bude Svetlo porážať temnotu. Koľko negatívnych impulzov budeme potrebovať, aby sme sa prebudili na duchu. Tam kde bude neúrodná pôda, tam tlak Svetla spôsobí jednoducho ťažkosti. A práve preto nebude prichádzajúca doba vôbec ľahká. Tá neúrodná pôda je totiž v určitej miere takmer všade. Preto nenaleťme sladkým rečiam, ako zmena bude ľahká a úžasná, pretože pre neočistených ľudí nebude. Nečakajme zlé veci, ale neupínajme sa tiež na presladené ezoterické reči o vzostupe. Nikto nás nepríde na ružovom obláčiku pozdvihnúť nahor. Nechápte ma zle, keby ľudia mali možnosť nazrieť do toho veľkého diania a videli by, koľko pomocí a koľko práce stojí to, aby sme boli vytiahnutí z predpovedaného zániku, neverili by. Božia milosť opäť zaúradovala a bola nám daná ešte jedna šanca. Zachovávajme si však pokoru a necíťme sa ako božské bytosti, ktoré na sebe nepotrebujú pracovať. To, že ľudia sú hriešnici nie je len kresťanské strašenie, ale je to jednoducho tak. Musíme byť ostražití voči svetu a hlavne voči sebe, musíme mať zdravú sebareflexiu, aby sme vôbec vedeli spoznať, na čom potrebujeme pracovať. Všetko musí byť nové! V novom svete jednoducho nebude miesto pre to, čo sa nezachvieva v Božej vôli. Mnoho svetlých ešte môže padnúť a mnoho zatrateniahodných sa ešte dokáže vyšvihnúť nahor. Času je však málo.

Pokiaľ žijete v duševnej pohode, môže to znamenať, že idete správnou cestou, ale častejšie to znamená to, že idete cestou nesprávnou, pretože v tejto dobe je každá snaha o Svetlo ihneď napádana nízkymi formami. Kráľovstvo temnoty bojuje o nadvládu a snaží sa spolu s jej prichádzajúcim pádom stiahnuť so sebou čo najviac duší. Strážte sa! Očistné plamene čoskoro zažehnú všetko neušľachtilé a pozdvihnú všetko čisté nahor. Kedy a ako nikto z nás nevie, no jedno je isté.

Všetko bude nové.

Daniel

Preduchovnime sa!

15.10.2022

S približujúcim sa svetlom vzniká potreba nie len nového fungovania sveta, ale hlavne nového usporiadania v našom vnútri, pretože my sme koniec koncov tí, ktorí sa musia zmeniť. Pokiaľ chceme zušľachtiť svet okolo seba, najskôr musíme zušľachtiť seba. Stav nášho vnútra určuje akú energiu do niečoho vložíme a vôbec aká energia bude prevažovať pri tvorení budúceho [...]

Hľadanie duchovného naplnenia

14.10.2022

Mnoho ľudí sa začína prebúdzať a uvedomovať si, že im v živote niečo chýba a hľadajú duchovné naplnenie svojho života. S týmto duchovným naplnením súvisí hľadanie pravdy, pretože práve cez ňu sa človek stáva preduchovnenou bytosťou. Ide o hľadanie toho správneho vo veciach. Či už ide o hľadanie odpoveď na vnútorné otázky, hľadanie Boha, návod na šťastný [...]

čo je to temnota a ako pracuje

09.10.2022

V mojich článkoch neustále píšem o temnote, a preto teraz napíšem o tom, čo pojem temnota zahŕňa a ako pracuje. Je to mimoriadne dôležité pochopiť, pretože takto človek vie, ako sa jej brániť, o čom sa zmienim na konci článku. Na podobnú tému už vznikol článok, ale je dôležité o tom napísať znova a niečo doplniť, zobrať to z druhej strany. Čo je to teda [...]

hasiči, oheň, požiar

V pražskej nemocnici Motol horelo, z urgentného príjmu evakuovali 60 ľudí

04.12.2022 09:00

Šlo o požiar elektroinštalácie v strope na toaletách, uhasila ho voda z prasknutého potrubia.

Peter Pčolinský, Tomáš Taraba

Koaliční poslanci hromžia: My neobchodujeme, to Sulík sa spojil so Žigom. Rozhodne pár hlasov, Taraba bude za

04.12.2022 09:00

V boji o to, či Hegerova vláda získa dôveru, alebo nie, bude rozhodovať každý jeden hlas. A aj ten koaličný.

Charkov, Ukrajina

ONLINE: Tajné služby USA: Tempo bojov sa zníži, Ukrajinci zostávajú odhodlaní

04.12.2022 07:30, aktualizované: 08:40

Zimu využijú Rusi aj Ukrajinci na zotavenie a ofenzíva sa začne až na jar, predpokladajú tajné služby USA. Väčšie predpoklady pre ňu má mať Ukrajina.

Lloyd Austin, Sebastien Lecornu

Austin: USA musia zbrojiť, aby udržali krok s Čínou. Má vôľu aj moc

04.12.2022 06:50

USA majú pred sebou kľúčové kroky, v ktorých musia investovať do armády, ak chcú byť naďalej protiváhou Číny, povedal americký minister obrany.

Daniel

Útržky poznatkov a právd o živote a bytí ako takom

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 60762x
Priemerná čítanosť článkov: 1642x

Autor blogu

Kategórie